EFEKTYWNY
TRENING Z BRAVO

Nie trzeba być zawodowcem, żeby korzystać z profesjonalnego wsparcia!
Elektrostymulatory serii BRAVO, usprawnią Twój trening, zwiększą siłę
mięśni, ułatwią powrót do sportu po kontuzjach i urazach.

Opinia Łukasz Fechner

Używam MyoBravo do treningu uzupełniającego w momencie kiedy nie mam możliwości zrobienia treningu biegowego oraz do regeneracji mięśni po odbytych treningach. Dodatkowo zauważyłem, że przestały mi dokuczać drobne dolegliwości biegacza.
Łukasz Fechner

Terapie przeprowadzane za pomocą elektrostymulatora MyoBravo są skuteczne ponieważ ćwicząc wybrane partie mięśniowe nie obciążamy i nie angażujemy innych mięśni.
Adrian Szczepański, Triathlonista

Elektrostymulacja świetnie zastępuje trening siły mięśniowej poprzez ćwiczenia skurczu i rozkurczu mięśni w wybranym przez siebie przedziale czasowym dla pracy i odpoczynku mięśnia. Efekty są natychmiastowe.
Marek Skawiński, fizjoterapeuta

Z zabiegów elektrostymulacji korzystałem zawsze i urządzenie MyoBravo rzeczywiście spełnia moje oczekiwania. Jest małe, poręczne i co najważniejsze efektywne. Od września zaczynam poważne przygotowania do zawodów i MyoBravo będzie idealnym zakończeniem dnia, w sensie regeneracyjnym.
Marcin Łopucki, Mistrz Polski, Mistrz Europy oraz Wicemistrz Świata w Fitness Gimnastycznym. Trener personalny, dietetyk.

Dzięki MyoBravo jesteśmy w stanie przeprowadzić trening mięśniowy bez względu na pogodę czy chwilową nie dyspozycję. Polecam zwłaszcza dla osób trenujących kilka różnych sportów np. Triathlon tak jak ja
Adrian Szczepański, Mistrz Polski w Triathlonie MTB 2008

Na czym polega trening fizyczny?

NA CZYM POLEGA TRENING FIZYCZNY?

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aktywność fizyczna jest istotnym czynnikiem zapobiegającym powstawaniu wielu chorób, a także przyśpieszającym powrót do zdrowia. Odgrywa bardzo ważna rolę w zapobieganiu i leczeniu wciąż narastającego problemu otyłości.

Brak aktywności fizycznej uznawany jest za istotny czynnik zwiększający umieralność ogólną z powodu chorób układu krążenia i nowotworów.

Główne korzyści wynikające z uprawiania sportu to:

 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca
 • Zmniejszenie ryzyka zachorowań na raka
 • Zapobieganie rozwojowi nadciśnienia tętniczego
 • Wzmocnienie mięśni i kości
 • Obniżenie profilu lipidowego, w tym cholesterolu
 • Zmniejszenie ryzyka otyłości
 • Dobre zdrowie umysłowe
 • Doskonały wygląd i lepsze samopoczucie

MIĘŚNIE I ICH FUNKCJE

Wszystkie mięśnie poprzecznie prążkowane z racji swoich funkcji jakie kiedyś i obecnie pełnią możemy podzielić na 3 grupy:

 

 • Mięśnie toniczne, postularne, w przeważającej części zbudowane są z włókien czerwonych, zawierają dużo mioglobiny i sarkoplazmę. Mięśnie te są odporne na zmęczenie, składaja się z włókien wolno reagujących. Wykazują tendencję do skracania a w dalszej kolejności ulegają przykurczeniu Mięśnie toniczne mogą podlegać długim i dłuższym obciążeniom, po których szybko wypoczywają.
   
 • Mięśnie fazowe, szybko reagujące, zbudowane głownie są z włókien bialych, mają małą ilość mioglobiny i sarkoplazmy. Biorą udział w szybkich , dynamicznych ruchach, szybko ulegają zmęczeniu, potrzebują wiecej czasu na regenerację i opoczynek niż mięśnie toniczne. W przypadku urazu, dysfunkcji narządu ruchu, ulegają rozciągnięciu i osłabieniu, mogą zanikać.
   
 • Mięśnie mieszane, posiadają zarówno włókna białe jak i czerwone, przyjmują cechy obu mięśni. W organizmie ludzkim nie można określić jasno które mięśnie są toniczne a które fazowe, gdyż nie występują one w czystej formie. Tylko ze wzgledu na strukturę i funkcję mięśni możemu mówić, że są one fazowe lub toniczne. Najczęściej występują one w roli antagonistów tj.mięśnie fazowe przeciwdziałają tendencji do skracania się mięśni tonicznych, a toniczne zapobiegają rozluźnieniu mięśni fazowych, jest to stan równowagi czynnościowej pomiedzy tymi dwoma grupami mięśni.

ROZGRZEWKA

Nawet najmniejsza aktywność fizyczna powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem organizmu do zwiększonego wysiłku.

Tradycyjna rozgrzewka zaczyna się od serii ćwiczeń, które pozwolą na podniesienie tętna oraz rozgrzeją partie mięśni całego ciała i powinna trwać do momentu odczuwalnego wzrostu elastyczności mięśni i podwyższonej pracy serca np ok 15-min biegu w miejscu i ok 3-5 min ćwiczeń na rozciaganie poszcególnych partii ciała. Należy pamiętać, ze dobre przygotowanie ciała na wzmożony wysiłek, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazów.

Jako nowoczesną i bardzo skuteczną formę rozgrzewki proponujemy specjalnie sformuowany program elektrostymulacji. Ma on na celu stymulowanie metabolizmu i poprawę krążenia krwi. Podczas 6 minutowej rozgrzewki, temperatura mięsni rośnie co przyczynia się do lepszego nasycenia mięśni w tlen. MyoBravo pozwala na szybką i efektowną rozgrzewkę przed treningiem sportowym.

RODZAJE TRENINGÓW

 
 • trening wytrzymałościowy - aerobowy lub tlenowy.

Podczas tego typu aktywności fizycznej mięśnie pobierają z krwi większą ilość tlenu. Przy jednoczesnym wolniejszym tempie rozkładania zawartego w mięśniach glikogenu. Wydajniejsze staje się uzyskanie energii z kwasów tłuszczowych, przez co następuje ich większe spalanie.

Przy takim wysiłku fizycznym zmniejsza się produkcja i gromadzenie w mięśniach kwasu mlekowego. Możliwa jest dłuższa praca mięśni. W mięśniach osób wytrenowanych gromadzi się większa ilość glikogenu. Trening wytrzymałościowy wpływa na całe spektrum mięśni tonicznych.

Przykładem treningu aerobowego będzie marsz, trucht, bieg długodystansowy, jazda na rowerze itp.

 

 • trening siłowy

Trening siłowy wpływa na zwiększenie wytrzymałości mięśni. Stosowany jest obecnie w niemalże każdej dyscyplinie sportu. podnosi on umiejętności i poziom sportowy, dodatkowo pozwala na osiągnięcie lepszych wyników sportowych.

Trening siłowy jest ważnym elementem skutecznej rehabilitacji ruchowej po urazie lub kontuzji . Ponadto powinien być stosowany profilaktycznie w zapobieganiu powstawania urazów. Profilaktyka ta polega na odpowiednim rozwijaniu i wzmacnianiu tych grup mięśniowych, które biorą bezpośredni udział w danej dyscyplinie sportu a także rozwijaniu innych grup mięśniowych, które mogą być pomocne w poprawianiu wyników.

 

 • trening na maksymalnej sile mięśni - anaerobowy (szybkościowy)

Przy tego typu wysiłku fizycznym organizm bazuje na zmagazynowanych źródłach energii, a spalanie ich nie wymaga obecnośći tlenu. Dlatego też mówimy tu o treningu beztlenowym. zwanym również wysiłkievm szybkościowym, gdzie siła mięśni wzmacniana jest poprzez wzrastającą cyrkulację krwi i wzrost gęstości włókien mięśniowych.

Przy treningu anaerobowym w krótkim czasie trenowana jest maksymalna siła mięśni.

 

 • trening siły eksplozywnej

Siła eksplozywna zwana również szybkością rozwijania siły, określa zdolność do rozwijania siły maksymalnej (względnej lub bezwzględnej) w jak najkrótszym czasie. Siła eksplozywna ma znaczenie tylko w ruchach, w których czas ich trwania jest mniejszy niż 300ms. W przypadku ruchów o dłuższym czasie trwania istotna staje się siła maksymalna.

Treningi szybkosci rozwijania siły, warunkują wykonywanie dynamicznych ruchów, gwałtownych zwrotów ciała, skoków, kopnięć czy zmian kierunku ruchu i zatrzymań. Wykonywanie tych ćwiczeń w formie obwodów treningowych prowadzi do zwiększenia wytrzymałości, siły mięśni oraz szybkości reakcji.

Siłę eksplozywną można kształtować poprzez elektrostymulację, a treningi kierowane są do dobrze wytrenowanych sportowców.

SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Sport to nie tylko zdrowie fizyczne i psychiczne, ale także doskonały wygląd, a "skutkiem ubocznym" treningów jest spalanie tkanki tłuszczowej, aby przyspieszyć i ulatwić ten proces w wybranych partiach ciała.

Producent elektrostymulatorów firma MTR+ zaprogramowała w urządzeniu MyoBravo programy odchudzające.W tym Przypadku elektrostymulacja aktywnie poprawia ukrwienie i metabolizm tkanki tłuszczowej, co w rezultacie daje spalanie komorek tłuszczowych oraz redukcję celulitu poprzez stymulację mięśni.

REGENERACJA, ODTOKSYCZNIANIE, RELAKS

Zasadnicze znaczenie dla sportowców ma przyspieszenie regeneracji fizycznej szczególnie w okresach stresu spowodowanych treningiem lub zawodami. Aktywna regeneracja czczególnie po długotrwałym wysiłku, jest bardzo istotna. Elektrostymulator MyoBravo redukuje ryzyko wystąpienia skurczy, relaksuje mięśnie poprzez wydzielanie endorfin (hormonu szczęścia), dotlenia mięsień i poprawia jego ukrwienie.

Elektrostymulacja nie tylko wpływa na poprawę dostarczania substancji odżywczych do mięśni, ale również sprzyja szybszemu pozbyciu się produktów przemian metabolicznych takich jak kwas mlekowy, czy dwutlenek wegla. Innymi słowy zapobiega powstawaniu i eliminuje tzw zakwasy.

KONTUZJE

Uprawianie sportu poza całym szeregiem zalet może wiązać się także z kontuzjami, nawet codzienna aktywność fizyczna czy zwykły spacer mogą spowodować powstanie nowych bądż odnowienie starych urazów.

Istnieje kilka sprawdzonych metod, które pozwalają na uniknięcie kontuzji jest to min. dobrze przeprowadzona rozgrzewka, picie znacznej ilości płynów czy zasada RICE (ang. rest, ice, compresion, elevation).

Gdy jednak dolegliwość się pojawi, warto wspomóc jej leczenie za pomocą elektrostymulacji, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia. W takiej sytuacji nieoceniony będzie elektrostymulator RehaBravo który został zaprojektoway do walki z urazami tj.

 

 • krwiaki
 • paraliż częściowy
 • osłabienie i zanik mięśni (odbudowa masy mięśniowej
 • skrzywienia kregosłupa
 • ból

Boksy i opinie

OPINIE O ELEKTROSTYMULATORACH

“Jestem trenerem a także zawodnikiem uprawiającym wyczynowo Triathlon. Zdarza się, że trening nie jest możliwy do przeprowadzenia ze względu na bolące mięśnie lub kontuzję, czy niesprzyjającą pogodę, która nie pozwala na zrealizowanie treningu. Właśnie w takich sytuacjach idealnie sprawdzają się urządzenie do elektrostymulacji mięśniowej MyoBravo.”

Adrian Szczepański

ELEKTROSTYMULATORY

trzy elektrostymulatory

Zapoznaj się z działaniem urządzeń!

więcej

TEAM

kolarz na podium

Poznaj mistrzów i członków Bravo Team!

więcej
AKTUALNOŚCI
Sprawdź co słychać
MyoBravo - rozwiązanie w przypadku kontuzji.

W moje ręce w ostatnim czasie wpadło urządzenie MyoBravo bazujące na elektrostymulacji w wielu zakresach i wielu płaszczyznach. Możliwość skorzystania z niego i przetestowania bardzo mnie ucieszyła gdyż wciąż jeszcze odczuwałem dolegliwość w prawej łydce po naderwaniu mięśnia płaszczkowatego.

MASZ PYTANIE
Chętnie na nie odpowiemy!
(91) 464 56 04
+48 509 970 220
ZAKUP ELEKTROSTYMULATOR
Gwarantujemy szybką dostawę!